|
Rejestracja
Rekolekcje dla dziewcząt 27. 09 - 28. 09. 2014r. DĘBICA PDF Drukuj Email

Rekolekcje dla dziewcząt odbędą się u sióstr Służebniczek w Dębicy ul. E. Bojanowskiego 8-10. Rekolekcje na temat "STOP GENDER" poprowadzi ks. Łukasz Leśniak, s.M. Karoliana Buksa, s.M. Anna Godek. Zabierz ze sobą: Pismo Święte, notes i śpiwór. Zapisy u siostry s. Karoliany tel. 798 958 843 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Rekolekcje dla dziewcząt PDF Drukuj Email

Mogę poprowadzić rekolekcje w Ośrodku Rekolekcyjnym w Lipinkach lub na wyjeździe.

 


Rekolekcje

Z diecezji

 • Nie będzie rewolucji
  ks witold wojcik 201410.JPG

  Z ks. Witoldem Wójcikiem – nowym dyrektorem Katolickiego Radia Via w Rzeszowie rozmawia ks. Tomasz Nowak

  - Jakiej rozgłosi słucha Ksiądz najczęściej?
  - Złote Przeboje. Czasem Radia Via, a czasem Radia Zet.

  - Spotkałem się z taką opinią, że z wiekiem zmieniamy stacje radiowe w następującej kolejności: RMF, Zet, Trójka, Złote Przeboje, Jedynka i Radio Maryja.
  - W tym układzie jestem w połowie drogi.

  - Czy ma Ksiądz ulubioną audycję w Radiu Via?
  - Często odmawiałem różaniec razem ze słuchaczami Radia Via. Sam zresztą, raz na kilka tygodni, jako wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie prowadziłem różaniec z radiowego studia. Lubiłem też rozmowy z gośćmi, komentowanie przez nich artykułów prasowych, a także wiadomości z życia diecezji.

  - Czy z Księdza przyjściem do radia możemy się spodziewać rewolucji czy ewolucji?
  - Rewolucji na pewno nie będzie. Radio jest dla mnie czymś zupełnie nowym. Po 14 latach pracy duszpasterskiej w parafiach i latach pracy w szkole wchodzę w nieznaną mi bliżej rzeczywistość. Na razie uczę się radia. Cieszę się, że trafiłem do zespołu, który jest życzliwy i chce się ze mną dzielić doświadczeniami. Na pewno podtrzymamy do co dobre. Jestem też otwarty na zmiany. Z czasem możemy się spodziewać korekty ramówki, nowych audycji i autorów.

  - Trudnością Radia Via jest określenie grupy docelowej. Niektórzy mówią, że audycje nadawane dla wszystkich tak naprawdę nie trafiają do nikogo.
  - Nie zgadzam się z tą opinią. W przypadku każdej rozgłośni są programy, które nas interesują i takie, przy których zmieniamy stację. Radio Via łączy modlitwę z informacją, kulturą i rozrywką. Nie wyobrażam sobie katolickiego radia, w którym zabrakłoby podstawowych modlitw i transmisji Mszy św. Jeśli miałbym wskazać na czynnik łączący różnych słuchaczy to właśnie na pierwszym miejscu wymieniłbym modlitwy, a na drugim muzykę chrześcijańską. Z doświadczenia wiem, że do modlitw na radiowej antenie włączają się nie tylko starsi słuchacze ale też młodzi.

  - Sporo emocji, oprócz wspomnianej muzyki, budzi, chociaż mniej niż przed laty, transmitowany przez Radio Via sport. Czy radio utrzyma transmisję pojedynków żużlowych i transmisję meczów siatkówki?
  - Tak. To już nawet pewna tradycja i przyzwyczajenie. Są to wydarzenia bardzo ważne dla lokalnej społeczności. Szkoda byłoby z tego zrezygnować.

  Ksiądz Witold Wójcik urodził się w 1975 r. w Strzyżowie. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Strzyżowie rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. W 2000 r. przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa rzeszowskiego Kazimierza Górnego. Jako wikariusz i katecheta pracował kolejno w następujących parafiach: Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowcu, św. Krzyża w Rzeszowie, Wszystkich Świętych w Kolbuszowej i Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie. Od 2011 r. jest dyrektorem Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasna Górę. 26 lipca br. został mianowany przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę dyrektorem Katolickiego Radia Via w Rzeszowie. Jego poprzednik – ks. Marek Chorzępa – został proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego w Łukawcu. (tn)

Ze świata

 • Bp Greger: pielgrzymka to szansa, by na nowo odkryć swoje miejsce w życiu
  Do przeżycia „rekolekcji w drodze” podczas pielgrzymki na Jasną Górę oraz dziękczynienia za dar kanonizacji Jana Pawła II zachęca biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger. W specjalnym zaproszeniu skierowanym do wiernych zaznacza, że wędrówka pielgrzymimi szlakami jest szansą, by na nowo odkryć swoje miejsce w życiu i we wspólnocie Kościoła.
 • Prezydent spotkał się z kombatantami w Muzeum Powstania Warszawskiego
  W Warszawie trwają uroczystości związane z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji w Muzeum Powstania Warszawskiego prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się uczestnikami walk z sierpnia 1944 roku. Podczas uroczystości prezydent odznaczył czterdziestu pięciu powstańców warszawskich oraz osoby popularyzujące wiedzę na temat sierpniowego zrywu. Bronisław Komorowski podpisał także ustawę o ochronie znaku Polski Walczącej, symbolu walki o niepodległość. W wydarzeniu uczestniczył m.in. biskup polowy WP Józef Guzdek.
 • „Oldrzychowice” najlepszym zespołem 45. Festiwalu Folkloru Górali Polskich
  24 zespoły, reprezentujące różne strony i różne grupy etniczne górali, wzięły udział w 45. Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbywał się w Żywcu ramach trwającego Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Według jury, najlepszym okazał się Regionalny Zespół z Oldrzychowic koło Trzyńca na Zaolziu w Czechach, który z zdobył „Złote Żywieckie Serce” i nagrodę pieniężną 10. tys. złotych.
casus telefon
casus teleon
casus telefon
casus telefon