|
Rejestracja
Rekolekcje dla dziewcząt PDF Drukuj Email

Mogę poprowadzić rekolekcje w dowolnym Ośrodku Rekolekcyjnym z grupą ewangelizacyjną lub sam.

 


Rekolekcje

Z diecezji

 • Światło z Betlejem jest już na Podkarpaciu
  betlejemskie16.JPG
  betlejemskie15.JPG
  betlejemskie14.JPG
  betlejemskie17.JPG
  betlejemskie12.JPG
  betlejemskie13.JPG
  betlejemskie18.JPG
  betlejemskie11.JPG
  betlejemskie24.JPG
  betlejemskie25.JPG
  betlejemskie23.JPG
  betlejemskie21.JPG
  betlejemskie19.JPG
  betlejemskie20.JPG
  betlejemskie26.JPG

  17 grudnia br. 2014 r. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Podkarpaciu i Diecezji Rzeszowskiej. Jest to coroczna akcja organizowana przez skautów i harcerzy. Akcję zapoczątkowali skauci w Austrii w 1986 r. Światełko przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze św. Stefana przekazywane jest skautom i harcerzom z sąsiednich krajów, następnie trafia do najdalszych zakątków Europy.
  W Polsce akcję od 1991 r. prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Historię przekazywania światła przybliżył zebranym w kościele św. Krzyża komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariusz Bezdzietny. On też przekazał światło z Betlejem biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu, którzy przewodniczył Mszy św. Wśród księży koncelebrujących Mszę św. byli m.in. duszpasterze harcerzy z diecezji rzeszowskiej i przemyskiej. Duszpasterz harcerzy Diecezji Rzeszowskiej - ks. Czesław Goraj przywitał wszystkich uczestników liturgii, wśród których byli m.in. przedstawiciele służb mundurowych. W homilii biskup Edward Białogłowski rozwinął myśl zawartą w refrenie psalmu responsoryjnego: „Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie”. Po Mszy św. bp Białogłowski przekazał światło betlejemskie przedstawicielom różnych instytucji wojewódzkich i miejskich oraz harcerzom z poszczególnych chorągwi, hufców i drużyn harcerskich. To właśnie harcerze zadbają, aby sztafeta z betlejemskim światłem objęła jak najszerszą grupę osób i instytucji. W Rzeszowie Betlejemskie Światło Pokoju będzie dostępne w siedzibie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie, przy ulicy Hetmańskiej. (tn)

Ze świata

 • W całej Polsce odbywają się wigilie dla samotnych i bezdomnych
  W całej Polsce, dzięki wspólnotom i charytatywnym organizacjom kościelnym, bezdomni i ubodzy będą mogli zjeść wieczerzę wigilijną. Dla wielu z nich będzie to jedyna możliwość, by przełamać się opłatkiem. Z każdym rokiem przybywa uczestników takich spotkań.
 • Bogucice: powstaje żywa szopka z elementami etnograficznymi
  Z wykorzystaniem elementów etnograficznych „Boguckiej Chaty” przy kościele Nawiedzenia NMP w Bogucicach powstaje pierwsza w dekanacie pińczowskim żywa szopka – ze zwierzętami, pastuszkami i Świętą Rodziną. „Tylko Dzieciątko zastąpi figurka, wszystkie pozostałe elementy będą żywe” – mówi KAI ks. proboszcz Marek Zielonka.
 • Diecezja tarnowska: kolędnicy misyjni pomogą dzieciom z dalekich krajów
  Dzieci i młodzież uczą się ról i hymnu, a dorośli szyją stroje i organizują grupy, które chcą pomóc najmłodszym z dalekich krajów. Tak w parafiach diecezji tarnowskiej wyglądają ostatnie przygotowania do Kolędy Misyjnej. Najmłodsi obok projektu papieskiego dla dzieci w Indiach, pomogą również swoim rówieśnikom z krajów, w których pracują tarnowscy misjonarze.
casus telefon
casus teleon
casus telefon
casus telefon