|
Rejestracja
REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 12-14 WRZESIEŃ 2014r. RZESZÓW PDF Drukuj Email

Rekolekcje dla dziewcząt odbędą się u sióstr Sercanek w Rzeszowie ul. Dojazd Staroniwa 7. Rekolekcje na temat: "BUDOWAĆ NA SKALE" poprowadzi ks. Łukasz Leśniak i s. Liliana. Rozpoczęcie w piątek o 16:00, zakończenie w niedziele o 12:00. Zapisy u s. Liliany pod nr tel 503 644 605

 

Rekolekcje

Z diecezji

 • Logotyp ŚDM w Rzeszowie
  logotyp sdm rzeszow.jpeg

  W 2016 roku w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Główne obchody w Krakowie poprzedzą tzw. "Dni w diecezji". Będzie to przygotowanie duchowe do głównych wydarzeń w poszczególnych diecezjach. Każda z diecezji w Polsce przygotowuje własny program „Dni w diecezji” w tym własny logotyp. Komitet „Dni w diecezji” w Rzeszowie przygotował specjalny konkurs na logotyp za pośrednictwem portalu specjalizującego się w organizacji konkursów - Corton. Według założeń w logotypie powinien znajdować się napis: „ŚDM 2016. Diecezja Rzeszowska”. Organizatorzy sugerowali nawiązanie do góry Tabor, gdyż każdej diecezji przypisano inne miejsce biblijne – diecezji rzeszowskiej górę Tabor. Dodatkowym motywem mogły być błogosławieństwa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa, gdyż ich tekst towarzyszy przygotowaniom do ŚDM w Krakowie. 22 września br. w Diecezjalnym Domu Tabor w Rzeszowie spośród 114 projektów wybrano pracę nr 158348 podpisaną "gabjus" nawiązująca do herbu Rzeszowa. O tym czy wygrany projekt będzie oficjalnym logotypem ŚDM w Rzeszowie zdecyduje biskup rzeszowski Jan Wątroba. (tn)

Ze świata

 • We Włodzimierzu Wołyńskim pochowano 1494 ofiary sowieckiej zbrodni
  Pogrzeb 1494 ofiar sowieckich zbrodni odbył się dziś na cmentarzu komunalnym we Włodzimierzu Wołyńskim na Ukrainie. Odnalezione podczas kolejnego etapu badań archeologicznych szczątki należały do Polaków i Ukraińców zamordowanych najprawdopodobniej w 1941 roku. Podczas dzisiejszej uroczystości w modlitwie ekumenicznej nad grobami zamordowanych wziął udział biskup polowy Wojska Polskiego, Józef Guzdek.
 • Przemysław Fenrych odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski
  Znany działacz katolicki Przemysław Fenrych został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie zostało przyznane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za „wybitne zasługi dla rozwoju demokracji lokalnej w Polsce i na świecie, za osiągnięcia w propagowaniu idei społeczeństwa obywatelskiego i samorządności”.
 • Skorzeszyce: Ogólnopolski zjazd dyrektorów Caritas
  Ponad 50 dyrektorów Caritas diecezjalnych z całej Polski uczestniczy w dorocznym ogólnopolskim zjeździe szefów Caritas, który odbywa się w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Przez trzy dni dyrektorzy diecezjalnych Caritas debatują o najpilniejszych wyzwaniach w zakresie m.in. służby zdrowia, bezrobocia, uzależnień, czy sprawnej dystrybucji żywności.
casus telefon
casus teleon
casus telefon
casus telefon