|
Rejestracja
REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 12-14 WRZESIEŃ 2014r. RZESZÓW PDF Drukuj Email

Rekolekcje dla dziewcząt odbędą się u sióstr Sercanek w Rzeszowie ul. Dojazd Staroniwa 7. Rekolekcje na temat: "BUDOWAĆ NA SKALE" poprowadzi ks. Łukasz Leśniak i s. Liliana. Rozpoczęcie w piątek o 16:00, zakończenie w niedziele o 12:00. Zapisy u s. Liliany pod nr tel 503 644 605

 

Rekolekcje

Z diecezji

 • Błogosławiona Karolina, gęś i kot
  parkkaroliny11.JPG
  parkkaroliny13.JPG
  parkkaroliny14.JPG
  parkkaroliny12.JPG

  18 listopada br. biskup rzeszowski Jan Wątroba pobłogosławił nowoutworzony park bł. Karoliny w Rzeszowie. Park znajduje się przy ulicy Strzyżowskiej i bł. Karoliny, na wschód od zabudowań parafii bł. Karoliny. W centrum parku znajduje się zespół rzeźb przedstawiających scenę z życia bł. Karoliny. Nastoletnia Błogosławiona siedząc na ławce rozmawia z trójką dzieci. W ręce trzyma otwartą książkę. Możemy się domyślać, że to Pismo św. albo katechizm. Uczy dzieci modlitwy, prawd wiary albo opowiada jakieś wydarzenie z życia Pana Jezusa. Karolina i dzieci ubrane są w proste wiejskie stroje. W scenie uczestniczy gęś i kot. Z przekazów wiadomo, że Karolina Kózka często pełniła rolę nauczycielki dla młodszego rodzeństwa i dzieci z sąsiedztwa. Siedząc pod gruszą niedaleko rodzinnego domu w Wał Rudzie uczyła głównie prawd religijnych. (tn)

Ze świata

 • Kraków: sympozjum „Ochrona praw dziecka w Kościele”
  Naukowa refleksja nad statusem dziecka w Kościele, jego prawami i ich ochroną uświadamia wielką wagę tego zagadnienia – mówił kard. Stanisław Dziwisz, otwierając sympozjum naukowe „Ochrona praw dziecka w Kościele”, które odbyło się 20 listopada w Krakowie.
 • Papież: Nie zamykajmy drzwi naszych serc
  Jezus płacze także dzisiaj, kiedy drzwi naszych serc, pasterzy, Kościoła zamykają się na Jego niespodzianki, nie rozpoznając Tego, który przynosi pokój – powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Zauważył, że zbyt często boimy się nawrócenia, bo oznacza to zgodę, by prowadził nas Pan.
 • Toruń: VII Międzynarodowy Kongres - „Katolicy i prawda”
  W dniach 28-29 listopada w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się VII Międzynarodowy Kongres „Katolicy a prawda: szanse i zagrożenia”. W konferencji udział wezmą prelegenci z Europy, Afryki, Azji, Australii i obu Ameryk.
casus telefon
casus teleon
casus telefon
casus telefon