|
Rejestracja
REKOLEKCJE DLA DZIEWCZĄT 12-14 WRZESIEŃ 2014r. RZESZÓW PDF Drukuj Email

Rekolekcje dla dziewcząt odbędą się u sióstr Sercanek w Rzeszowie ul. Dojazd Staroniwa 7. Rekolekcje na temat: "BUDOWAĆ NA SKALE" poprowadzi ks. Łukasz Leśniak i s. Liliana. Rozpoczęcie w piątek o 16:00, zakończenie w niedziele o 12:00. Zapisy u s. Liliany pod nr tel 503 644 605

 

Rekolekcje

Z diecezji

 • Światło z Betlejem jest już na Podkarpaciu
  betlejemskie16.JPG
  betlejemskie15.JPG
  betlejemskie14.JPG
  betlejemskie17.JPG
  betlejemskie12.JPG
  betlejemskie13.JPG
  betlejemskie18.JPG
  betlejemskie11.JPG
  betlejemskie24.JPG
  betlejemskie25.JPG
  betlejemskie23.JPG
  betlejemskie21.JPG
  betlejemskie19.JPG
  betlejemskie20.JPG
  betlejemskie26.JPG

  17 grudnia br. 2014 r. w kościele św. Krzyża w Rzeszowie, podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbyło się przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju Podkarpaciu i Diecezji Rzeszowskiej. Jest to coroczna akcja organizowana przez skautów i harcerzy. Akcję zapoczątkowali skauci w Austrii w 1986 r. Światełko przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze św. Stefana przekazywane jest skautom i harcerzom z sąsiednich krajów, następnie trafia do najdalszych zakątków Europy.
  W Polsce akcję od 1991 r. prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na przejściu granicznym Łysa Polana w Tatrach. Historię przekazywania światła przybliżył zebranym w kościele św. Krzyża komendant Chorągwi Podkarpackiej ZHP hm. Mariusz Bezdzietny. On też przekazał światło z Betlejem biskupowi Edwardowi Białogłowskiemu, którzy przewodniczył Mszy św. Wśród księży koncelebrujących Mszę św. byli m.in. duszpasterze harcerzy z diecezji rzeszowskiej i przemyskiej. Duszpasterz harcerzy Diecezji Rzeszowskiej - ks. Czesław Goraj przywitał wszystkich uczestników liturgii, wśród których byli m.in. przedstawiciele służb mundurowych. W homilii biskup Edward Białogłowski rozwinął myśl zawartą w refrenie psalmu responsoryjnego: „Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie”. Po Mszy św. bp Białogłowski przekazał światło betlejemskie przedstawicielom różnych instytucji wojewódzkich i miejskich oraz harcerzom z poszczególnych chorągwi, hufców i drużyn harcerskich. To właśnie harcerze zadbają, aby sztafeta z betlejemskim światłem objęła jak najszerszą grupę osób i instytucji. W Rzeszowie Betlejemskie Światło Pokoju będzie dostępne w siedzibie Chorągwi Podkarpackiej ZHP w Rzeszowie, przy ulicy Hetmańskiej. (tn)

Ze świata

casus telefon
casus teleon
casus telefon
casus telefon